Filtry bębnowe Hydrotech - mikrofiltracja mechaniczna

Filtry bębnowe Hydrotech

Mikrofiltracja jest wydajną i niezawodną techniką separacji cząstek od wszelkiego rodzaju cieczy. Filtr bębnowy Hydrotech to mechaniczny, samoczyszczący filtr, zaprojektowany specjalnie do osiągania wysokiej wydajności filtracji mechanicznej w systemach, w których konieczne jest zapobieganie fragmentacji cząstek. Filtr działa bezciśnieniowo, a jego wytrzymała konstrukcja, zawierająca minimalną ilość ruchomych części, zapewnia długi okres przydatności do użytku i niskie koszty utrzymania.

Sposób działania

Filtry do separacji cząstek

Woda jest filtrowana z wewnątrz na zewnątrz bębna, gdzie cząstki są starannie oddzielane na panelach z tkaniną filtracyjną. Zatrzymywana zawiesina jest w sposób automatyczny usuwana z tkaniny filtracyjnej dzięki zastosowaniu automatycznego systemu płukania. Zatrzymana zawiesina zostanie spłukana z tkaniny filtracyjnej do rynny odbierającej a następnie zostanie usunięta z bębna. Proces filtracji prowadzony jest ciągle i nie jest przerywany podczas płukania.

Wysoka efektywność filtracji

Filtry bębnowe Hydrotech

Unikalna budowa filtrów zapobiega fragmentacji cząstek stałych poprzez staranną obróbkę zawiesiny oraz unikalnej konstrukcji opatentowanych paneli filtrów Hydrotech.

Opatentowana, modułowa konstrukcja

Unikalne panele filtracyjne Hydrotech znacznie upraszczają zarówno ich wymianę, jak i szybką zmianę wielkości oczek filtracyjnych.

Dzięki konstrukcji modułowej możliwe jest zastosowanie 5 różnych średnic bębna, od 0,5 m do 2,0 m. Dostępną powierzchnia filtracji od 0,35 m2 dla modelu HDF501, do 22,5 m2 w przypadku modelu HDF 2010 i obejmuje zakres przepustowości od 2 do <1000 l/s (< 3600 m3/h).
Łącznie dostępne są 23 różne rozmiary filtrów bębnowych.

Modułowa konstrukcja ułatwia konserwację i umożliwia proste przystosowanie filtrów do wielkości przepływu i wymogów jakości wody po filtracji.

Skuteczność filtracji

Dzięki nowej konstrukcji paneli możliwe jest uzyskanie do 20% większej wydajności filtra bębnowego Hydrotech przy tej samej liczbie paneli. Nowy panel filtracyjny jest także przystosowany do pracy ze starszymi, już pracującymi modelami filtrów bębnowych Hydrotech.

Dysze samoczyszczące

W 2016 r., jako jedyny wśród światowych producentów sit, wprowadziliśmy możliwość zamiany standardowych dysz myjących na unikalne dysze samoczyszczące. Dzięki temu redukujemy ilość wymaganych czynności konserwacyjnych. Zasada działania jest bardzo prosta, a co za tym idzie skuteczna. 

Korzyści

 • Oszczędność energii dzięki możliwości ograniczenia czasu obrotu bębna i pracy pompy płuczącej
 • Mniejsza emisja dwutlenku węgla w porównaniu do konkurencyjnych systemów
 • Samoczyszcząca konstrukcja pozwala na oszczędność pracy i kosztów konserwacji
 • Opatentowane panele filtracyjne ułatwiają ich szybką wymianę jednocześnie zmieniając rozmiar filtra - upraszczając konserwację i naprawę
 • Panele mogą być zastosowane do faktycznych potrzeb wynikających z wielkości przepływu
 • Dysze samoczyszczące - redukcja ilości wykonywanych czynności konserwacyjnych, a co za tym idzie czas przestoju urządzenia
 • Produkowane ze stali nierdzewnej, specjalnych stopów lub tworzyw sztucznych wzmocnionych włóknem szklanym  
 • Niewielka powierzchnia zabudowy 
 • System łatwy w obsłudze i konserwacji 
 • Elastyczność 
 • Wytrzymała i kompaktowa konstrukcja 
 • Partnerstwo i rozwój