Mikrosita tarczowe

Mikrosita tarczowe

Mikrosita tarczowe Hydrotech to mechaniczne i samoczyszczące się filtry, oferujące dużą powierzchnię filtracyjną przy niewielkich wymiarach.

Sposób działania

► Oczyszczana woda przepływa grawitacyjnie z centralnego bębna do poszczególnych dysków. Filtracja zachodzi z wewnątrz dysków na zewnątrz a zanieczyszczenia zatrzymywane są na macie filtracyjnej po obydwu stronach dysku.
► W miarę zatrzymywania zanieczyszczeń na wewnętrznej stronie materiału filtracyjnego utrudniony jest przepływ wody przez dysk, poziom wody wewnątrz sita zaczyna rosnąć, czujnik poziomu, daje sygnał do uruchomienia obrotu filtra i rozpoczyna się cykl płukania.
► Woda płucząca pod wysokim ciśnieniem czyści materiał filtracyjny z cząstek zawiesiny, odprowadzając je do koryta zbiorczego zamontowanego wewnątrz sita, którym zanieczyszczenia odprowadzane są na zewnątrz urzadzenia. Przeciętnie na płukanie zużywane jest jedynie od 0,05 do 3% całkowitej ilości filtrowanej wody. 

Mikrosita tarczowe Seria 2600

mikrosita tarczowe  - Veolia Water Technologies

Model Hydrotech HSF2600 dysponuje 230 m2 czynnej powierzchni filtracyjnej i może być dostarczany do każdego miejsca na świecie, dzięki możliwości wysyłki w standardowych opakowaniach.

Hydrotech zajmuje pozycję lidera w krótkiej perspektywie czasu dzięki niskim kosztom inwestycyjnym oraz niewielkiej powierzchni zabudowy, która minimalizuje konieczność wykonywania robót budowlanych.

Hydrotech jest liderem także pod względem, dostarczania wysoce efektywnych filtrów, pracujących w trybie automatycznym, pozwalając jednocześnie oszczędzać wodę i energię.

Mikrosita tarczowe Seria 2200

filtry tarczowe

Tworzywowa konstrukcja dysków w filtrach Hydrotech z serii 2200 w konsekwencji oznacza znacząco niższy ciężar i o 50% większą powierzchnią filtracyjną w porównaniu do mikrosit tarczowych Hydrotech ze stali nierdzewnej.

Opatentowany przez Hydrotech system ruchomych dysz płuczących został także wykorzystany w serii 2200. Panele filtracyjne są zamontowane w ramkach segmentów, konstrukcja ta jest optymalna pod względem szybkiego serwisu.

Mikrosita tarczowe Seria 1700, 2100, 3100.

mikrosita tarczowe

Przy przepustowości filtra do 1000 l/s (3600 m3/h) i zakresowi średnic otworów w macie filtracyjnej od 10 do 100 mikronów, Hydrotech oferuje pełną gamę mikrosit.

Opatentowany przez Hydrotech system ruchomych dysz płuczących zapewnia wydajne czyszczenie paneli filtracyjnych, zwiększając tym samym czas ich użytkowania i oszczędzając do 20% zużycie wody do płukania. System ten ułatwia również konserwację dysz, które mogą być wymieniane bez użycia narzędzi.

Filtry działają automatycznie uwzględniając jednocześnie oszczędności wody i energii.